SPONSOR

CHP’li Aytuğ Atıcı ARTI TV’de Detay programının konuğu oldu. Atıcı burada ittifaklar gündemine ilişkin değerlendirmeler yaptı. CHP’li eski vekil, kamuoyunda sıkça gündeme gelen “Cumhur ittifakında çatlak” değerlendirmelerine ilişkin, bunun mümkün olmayacağını aksine bir ayrılık olursa Millet İttifakı’nda gerçekleşeceğini söyledi.

“Cumhur ittifakı’nda ayrılık olmaz”
Atıcı şu ifadeleri kullandı:

“Cumhur İttifakında ayrılık olmaz. Ayrılık olacaksa da yerine birini ikame etmeleri gerekir. Cumhur İttifakına girmesi imkansız olan tek parti CHP’dir. Girmesi zor olan İyi Parti’dir ama imkansız değildir.  Çünkü İyi Parti zaman zaman ‘Millet İttifakına körü körüne bağlı değiliz.

“İttifakta kalmaya mecbur değiliz”
Eğer ittifak İyi Parti ve ülkeninnin çıkarına ise kalırız. Değilse mecbur değiliz.’ mesajları veriyor. Daha güçlü mesajları ise Saadet Partisi veriyor.

“İdeolojik birliktelik imkansız”
Çünkü aslında CHP ile Saadet Partisi’nin bir ideolojik birliktelik yapması imkansız. MHP ile de ideolojik birliktelik yapması imkansız. AK Parti’nin MHP ile yaptığı ittifakta durum böyle değil. Orada ideolojik birliktelik var. O yüzden kopma ihtimali düşüktür.

O yüzden Millet İttifakı bozulur mu bozulur. Tabi ki.. niye bozulmasın. Bir ideolojik ayrılık zaten var. Eğer gerçekten sağlam zeminde gitmezse tabi ki bozulabilir.”

SPONSOR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here