SPONSOR

Fenerbahçe‘de 2017-2019 yıllarında iki sezon forma giyen Fransız orta saha oyuncusu Mathieu Valbuena, UEFA Avrupa Ligi maçı öncesinde konuştu ve İstanbul’a döndüğü için mutlu olduğunu belirterek, “Burada bulunmak son derece gurur verici. Çok iyi vakit geçirdim ama bunlar geçmişte kaldı. Artık Olympiakos’un galibiyeti için çaba harcıyorum. Gruptaki konumumuz açısından üç puana ihtiyacımız var. Maçın istediğimiz gibi bitmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

Tecrübeli futbolcu, “Antrenörünle yarınki maç için özel bir görüşme yaptınız mı?” şeklindeki soru üzerine, şu görüşlerini aktardı:

“Galibiyeti isteyen bir takım olarak buraya geldik. 3 puanla başladık ve galip gelmeye devam ederek bu gruptan çıkmak istiyoruz. İki takımın da teknik direktörünün Portekizli olması enteresan. Portekizli teknik adamlar taktisyen yönleriyle bilinir. Teknik direktörümüze çok güveniyoruz. Savunması ve hücum gücü çok iyi bir takımla karşılaşacağız. Unutmamamız gereken bir 12 numara var. Seyirci faktörünü de göz önünde bulunduruyoruz. Umuyorum her türlü engeli aşmış olarak soyunma odasına gideriz.”

Arkadaşlarına Ülker Stadı’ndaki atmosfer hakkında bilgi verdiğini dile getiren Valbuena, “Sıradışı bir atmosfer olacağını, seyircinin böyle bir atmosfer oluşturmak için çabalayacağını arkadaşlarıma söyledim. Sıcak ve baskılı bir atmosferde oynayacağız. UEFA Avrupa Ligi’nde maçlar bambaşka bir atmosferde oynanıyor. Bunun bilinciyle sahaya çıkacağımıza kimsenin şüphesi olmasın.” diye konuştu.

Fransız futbolcu, Fenerbahçe taraftarlarının kendisini tribüne çağırması halinde ne tepki vereceği sorusunu, “Tabii ki burada bulunmaktan çok mutluyum. Hislerimi kelimelerle ifade edemiyorum. İki senedir eski takımlarımla karşılaşıyoruz. Yarın da en iyi şekilde cevap vereceğimden seyircinin şüphesi olmasın.” şeklinde yanıtladı.

SPONSOR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here